Участь шкільних бібліотеку зональній фаховій естафеті кращого досвіду роботи
- «Зростання-2014».
На Херсонщині з 21 січня 2014 року стартувала зональна фахова естафета кращого досвіду роботи шкільних бібліотек, яка присвячена головним датам – відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, 70-річчя визволення краю від фашистської окупації та 70-річчя створення Херсонськоїобласті.
Участь у цій професійній акції взяли усі бібліотеки загальноосвітніх навчальних закладів м. Херсона, які надавали свої інформаційні матеріали про проведені масові заходи до фотоальбомів естафети, що були оформлені у кожному районі міста Херсона. Усі фотоальбоми естафети містять змістовний звіт про діяльність шкільних бібліотек, присвячених ювілейним датам 2014 року.
Робота шкільних бібліотек проводилася у тісному контакті з педагогічними колективами шкіл, бібліотеками-філіями Херсонської ЦБС, Центральною дитячою бібліотекою, Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки, Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. БЛавреньова, Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Гончара.
У квітні відбулась урочиста передача естафети шкільними бібліотеками Суворовського, Комсомольського та Дніпровського районів м. Херсона. У Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки зібрались представники освітньої галузі у м. Херсоні: директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Андрій Анатолійович Яценко, помічник начальника управління освіти Херсонської міської ради Тамара Юріївна Верещака, бібліотекар методичного кабінету при управлінні освіти з організації роботи шкільних бібліотек, працівники бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів і співробітники обласної бібліотеки для дітей.
На підсумковій конференції фахової естафети «Зростання-2014: перспективний досвід шкільних бібліотек» було продемонстровано виставку-перегляд фотоальбомів-естафет, а також змістовні виступи-презентації кураторів творчих груп шкільних бібліотек Суворовського, Комсомольського та Дніпровського районів м. Херсона та окремі виступи-презентації завідувачів бібліотек навчальних закладів, які розповіли про проведені масові заходи до ювілейних дат та поділились своїм досвідом роботи з окремих тем заходів.
Координатори творчих груп, які були сформовані спеціально з метою відбору інформації про заходи та діяльність шкільних бібліотек щодо інформаційного супроводу та відзначення знаменних дат Херсонщини, оформлювали фотоальбоми у цілісні комплекси-розділи, кожен з яких відкривався вступною історичною довідкою-статею з окремої теми, присвяченою ювілейній даті.
На підсумковій конференції фахової естафети координатори творчих груп виступали з панельними презентаціями зональних альбомів-естафет та звітували за проведену роботу шкільних бібліотек свого району.
Так, роботу шкільних бібліотек, розташованих у Суворовському районі м. Херсона, звітувала Людмила Іванівна Ян, завідувач шкільної бібліотеки ЗНЗ № 44, яка представила не лише звіт про діяльність шкільних бібліотек району за ювілейними темами року, а й історичний огляд про створення та становлення Херсонської області. Завідувачі шкільних бібліотек ЗНЗ № 4, 28, 34 поділились власним досвідом роботи на відзначення однієї із знаменних дат року.
Здобутки бібліотек навчальних закладів Комсомольського району представила у своєму виступі Олена Віталіївна Кривенко, завідувач бібліотеки ЗНЗ № 1, яка презентувала інноваційний досвід роботи бібліотек свого району. За координаційним розподілом вона готувала нарис із історії визволення Херсону, тому саме воєнна тематика стала провідною і у виступі координатора, і у повідомленнях її колег – завідувачів бібліотек ЗНЗ № 5, 8, 47.
Довідку-дослідження про ім’я Т. Г. Шевченка на карті обласного центру підготували бібліотекарі навчальних закладів Дніпровського району, тому тема вшанування Кобзаря у нашому місті найбільш повно й всебічно прозвучала у звіті Юлії Володимирівни Барсук, завідувача бібліотеки ЗНЗ № 36, а бібліотечні працівники шкіл № 18, 21, 38 із селищ Антонівка та Зеленівка доповнили виступ координатора розповідями про заходи, проведені до знаменних дат року у своїх школах.
У заключному слові Анна Іванівна Бардашевська, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, підкреслила, що проведення естафети стало доброю нагодою для багатьох шкільних бібліотек розкрити свій потенціал, а зібрані у альбомах матеріали є не лише своєрідним методичним посібником, добіркою кращого фахового досвіду, а й джерелом краєзнавчої інформації, яка насичена цікавими фактами й документами.
На завершення заходу його учасники могли ознайомитись із альбомами естафети, створеними у інших районах та містах Херсонщини і розміщеними на виставці-перегляді «Зростання-2014».
|