Четвер, 18.04.2024, 08:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Методичний кабінет при управлінні освіти м. Херсон

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Корисні посилання

Бібліотека методичного кабінету

Бібліотекар Ревуцька Надія Іванівна

Засідання динамічної групи шкільних бібліотекарів і методичних центрів м. Херсона

17.04.2014 р. було проведено наступне засідання роботи динамічної групи «Формування і розвиток інформаційної та медіа культури школярів 1-3 класів згідно Державного стандарту  початкової загальної освіти» на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

    Працівники обласної бібліотеки продемонстрували своїм колегам бібліотечний медіа урок «Щоб діти багато знали, є газети і журнали» для учнів 3 класів.

     Згідно  корпоративного міжвідомчого проекту "Основи медіаосвіти: бібліотечна складова"  відкритий урок було проглянуто і учасниками експертної групи – методичними центрами бібліотек навчальних закладів:  співробітниками  Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, Центральної дитячої бібліотеки  Херсонської міської ЦБС, методичним кабінетом при управлінні освіти Херсонської міської ради.

    Бібліотечний медіа урок було проведено за допомогою учнів 3-Г класу навчального закладу № 52, які жваво приймали участь у змаганні на краще знання газет та журналів для дітей.

   У той час, коли члени експертної групи аналізували відкритий урок, шкільні бібліотекарі активно працювали у своїх підгрупах – окремо бібліотечні працівники  навчальних закладів Суворовського, Дніпровського  та Комсомольського районів. Вони показували координаторам і колегам розробки власних сучасних медіа уроків для учнів 1-3 класів. До роботи підійшли відповідально і творчо, тому що вже за тиждень буде проходити звітне засідання динамічної групи, на якому буде проходити захист презентацій та визначення кращих розробок сучасних бібліотечних медіа уроків для учнів 1-3 класів згідно згідно Державного стандарту  початкової загальної освіти.

До уваги методистів з навчальних дисциплін та виховної роботи методичного кабінету та педагогічних працівників навчальних закладів!

Колективний блог "Шкільні бібліотеки Херсона" на своїх сторінках  ("Бібліотека методичного кабінету""Інформаційна підтримка навчально-виховного процесу")знайомить з новими надходженнями літератури та цікавими публікаціями у фахових періодичних виданнях з Вашого предмету!  За посиланням:

http://ks-school-libraries.blogspot.com/

 

Професійний конкурс

бібліотек навчальних закладів м. Херсона

 

     З метою  оптимізації діяльності шкільних бібліотек та виявлення інноваційного досвіду роботи  у бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладів  м. Херсона протягом 2013-2014 н.р. проходив Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека». 

       У І етапі (міському) конкурсі взяли участь 19 кращих бібліотечних працівників навчальних закладів міста Херсона  № 1, 15, 16, 30, 43, 44, 45, 46, 48, 50, 52, 53, 54, 55, гімназія № 20, фізико-технічний ліцей, Таврійський ліцей мистецтв, НВК-„Загальноосвітня школа II ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства”, Академічний ліцей імені О.В.Мішукова при ХДУ, що складає 32 % від загальної кількості шкільних бібліотекарів міста. Серед учасників професійного конкурсу фахову бібліотечну освіту мають 13 бібліотекарів, вищу педагогічну освіту – 6 працівників.

     Шкільні бібліотекарі у своїх конкурсних роботах змістовно розкрили теми  активного впровадження новітніх державних освітніх стандартів, використання інформаційно-комп’ютерних технологій для повноцінного задоволення різних запитів учнів і педагогів. Усі конкурсні матеріали добре структуровані та систематизовані. Роботи виконані з використанням ілюстративного  матеріалу, таблиць, схем, діаграм. Додатки містять власні методичні та творчі розробки.

     Переможцями професійного конкурсу міського  етапу стали:

       - у номінації «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу» - Єжова Тетяна Миколаївна, завідувач бібліотеки Херсонського академічного ліцею ім.О.В.Мішукова  при Херсонському державному університеті Херсонської міської ради.
         - У номінації «Бібліотечний веб-ресурс» -
 Кухаренко Ганна Миколаївна, завідувач бібліотеки Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Херсонської міської ради.

          У професійному конкурсі визначились і лауреати – це завідувачі бібліотек навчальних закладів м. Херсона № 1, 30, 44, 50, 52, 53, 55, гімназії № 20, НВК-„Загальноосвітня школа II ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства».

    Роботи переможців І етапу конкурсу «Шкільна бібліотека» у березні 2014 року були розглянуті обласним журі  Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» серед переможців кращих конкурсних матеріалів районних та міських етапів конкурсу бібліотек навчальних закладів Херсонщини.

       І знову перемога! Наші номінанти стали переможцями обласного етапу і їх роботи направлені до  м. Києва для участі у наступному  всеукраїнському етапі.

Вітаємо переможців міського та обласного етапів прфесійного конкурсу!

Бажаємо успіхів

 

у  республіканському етапі конкурсу  «Шкільна бібліотека»!

 

 

Форма входу